Reiki Undo

Toto cvičení napomáhá uvolnit naše tělo i mysl. Navenek se podobá metodě Hikari no Kokyu - Ho, Ale v tomto případě se přidávají i pohyby těla. Když se dokážeme dokonale uvolnit a přenecháme celé své já, tělo i duši, působení léčivé energii, může bez překážek proudit v našem těle. Při svém proudění nachází problematická místa, energetické bloky způsobené fyzickou či psychickou disharmonií. Vysoké vibrace Reiki tyto disharmonie začnou rozpouštět a když máme uvolněné tělo, přeměňovat ve fyzický pohyb. Takovým způsobem se mohou uvolňovat různé emoční či mentální struktury, blokující přirozené životní procesy našeho těla. Během cvičení můžeme vnímat nejrůznější pocity. Naším tělem může procházet mírná zimnice, různé záchvěvy a škubnutím, nebo se celé tělo může kolísat ze strany na stranu či ve všech směrech. Necháme tímto pohybem volný průběh, cvičení ukončíme až po úplném odeznění tohoto jevu. Podle japonských pramenů se každodenním cvičením této techniky po dobu tří měsíců docílí tak dokonalé pročištění fyzického těla od všech toxínov.Cvičenie můžeme praktikovat sami, ale doporučuje se ho dělat i s partnerem či ve skupině, kdy jednoduše položíme své dlaně na osobu před námi v kruhu .


Postup cvičení:

  • Během cvičení stojíme nebo sedíme v pohodlné poloze s rovnými zády bez opírání se. Zaujmeme pozici gass a krátce medituje.
  • Zvedneme ruce nad hlavu, napojíme se na energii Reiki a vnímáme jeho proudění do celého těla.
  • Pomalu necháme klesnout ruce do klína, dlaněmi obrácenými vzhůru a uvolněné.
  • Prohlásíme ve svém vědomí: "začínám s Reiki uvolněním".
  • Pozornost upřeme na svůj dech, postupně ho posílili as každým výdechem se stále více uvolníme.
  • Po několika dechem se naše tělo začne jemně pohybovat, kolísat vlivem proudění energie. Dovolíme, aby se to dělo automaticky, bez našeho vědomého řízení pohybů. Tento pohyb bude někdy pomalý a rytmický, jindy může být stále silnější a prudší. Dovolíme Reiki pohybovat s naším tělem ve svém rytmu, nevkládá do pohybu žádné naše úsilí.
  • Cvičení ukončíme po odeznění pohybů postojem gass a důkladným vytřesením zápěstí.
  • Po tomto cvičení je vhodné zůstat ještě nějakou dobu v klidu.