Home   Tradiční čínská medicína                         Reiki sm systém kontakt Ceník

 
 

                                   Dornova metoda +  Lymfatická masáž  Lávové kameny  Rašelinové zábaly

Masáž rekondiční

Rekondiční masáž se řadí mezi klasické masáže a její základní hmaty pocházejí ze Švédska. Touto masáží se tělo klienta zklidňuje a nebo naopak stimuluje. Nejvhodnější použití masáže je při nedostatku pohybu a jednostranné námaze určitých svalových partií. Prospěšná je nejen u přetížených svalů, kde uvolňuje svalové napětí, ale i svalů ochablých, které stimuluje. Příčinou zatuhnutí bývá často také stres, pocit úzkosti a strach. Blahodárný vliv má na regeneraci pohybového ústrojí po úrazech, při velké fyzické námaze nebo u vadného držení těla – skoliózy a kyfózy. Dalším účinkem masáže je zvýšení prokrvení kůže, čímž dochází k urychlení látkové výměny a odplavení odpadních látek. V neposlední řadě tlumí bolest nejen svalů, ale i kloubů a páteře. Používám profesionální masážní oleje, také levandulový a třezalkový olej vlastní výroby jejich základem je rostlinný za studena lisovaný olej a bylinky z přírody a zahrádky.
Kontraindikace:
Rekondiční masáž neprovádíme u osob trpících epilepsií, nádorovým onemocněním, osteoporózou, infekčním a zánětlivým onemocněním a při akutních blokádách. Dále není vhodná u kožních onemocnění, zánětu žil, kornatění tepen a u osob s poruchou srážlivosti krve. Po předchozí konzultaci s lékařem může být masáž prováděna diabetikům, lidem s vysokým krevním tlakem a chorobami srdce. Nedoporučuje se těhotným.

Tiu Na

Tuina využívá diagnostických metod čínské medicíny a na základě důkladné diagnózy je provedena masážní technika (většinou sled technik) směřující k nápravě dynamiky qi (čchi) v organismu a tím je docíleno uzdravení či zmírnění příznaků choroby.
V čínské medicíně má tuina nepostradatelnou roli a je to vedle akupunktury, dietetiky, fytoterapie plnohodnotná léčebná disciplína čínské medicíny.
Masáže tuina se provádějí často přes oblečení na lehátku či na židli.
Cílem masáží tuina je obnovit tok qi (čchi) v drahách a tak navrátit zdraví organismu.
Masáží se působí na celé tělo, na postižené místo a také na jednotlivé akupunkturní body.
Masáže tuina jsou dobrou prevencí jakýchkoli onemocnění.
Masáže tuina se používají i pro léčbu dětí - jak pro léčbu akutních onemocnění tak i pro řadu chronických problémů či problému s vývojem dítěte atd...

počítačový syndrom- příčinou je dlouhodobé nesprávné držení těla a může časem dojít k poškození měkkých tkání, zraku nebo mozku, mohou se objevit obtíže v oblasti ramen, zad a zápěstí, otoky, suché oči, bolesti hlavy nebo závratě

 

Konopná masáž

Při konopné masáži se masíruje podobně jako u rekondiční masáže. Rozdíl je v použití oleje, v tomto případě konopného. Tento olej proniká hluboko do tkáně, kde působí proti bolesti svalů a kloubů. Vhodný je na regenerací pooperačních stavů, křečové žíly, pro osoby trpící cukrovkou a lupenkou. Celkově má blahodárný regenerační a hojivý účinek na pokožku. Konopná masáž přináší úlevu při bolestech kloubů a svalů.

Používám kvalitní konopný olej z technického konopí, za studena lisovaný bez psychoaktivních účinků ( bez THC) a proto naprosto bezpečný.

Breussova masáž

je jediná masáž, která se provádí přímo na páteři. Velmi jemná, uklidňující a příjemná masáž se provádí pomocí třezalkového oleje v BIO kvalitě. Olej se nasaje do meziobratlových plotének, tím dochází k jejich regeneraci a uvolnění nervů, které páteřní oblastí procházejí. Úkolem masáže je vytvořit prostor mezi obratly, tzn. roztažení plotének. Pomocí oleje pak ploténky “nabobtnají” a plní tak lépe svoji funkci.
Tato vyřeší široké spektrum zdravotních potíží včetně akutní bolesti zad a mimo jiné vede k odbourávání hluboko uložených psychických problémů.
Po jemné masáži se přikládá na páteř hedvábný papír a postupným přikládáním rukou dochází k magnetizování. To umožní, že třezalkový olej proniká ještě hlouběji do páteře. Tato část masáže je silně uklidňující.
Breussova masáž pochází od Rudolfa Breusse, rakouského léčitele, který je u nás znám 42 denní léčebnou kůrou proti rakovině. Podle Rudolfa Breusse neexistují opotřebované ploténky, nýbrž zdegenerované, které se touto masáží regenerují. Ploténka je vlastně porézní houba a z 90% je složená z vody. K dobré funkci potřebuje nejen vodu (což znamená dodržování pitného režimu), ale také výživu. Ploténky se regenerují v noci, proto je dobré se před spaním protáhnout, aby byla páteř uvolněná.
             Kontraindikace:
alergie na třezalkový olej
zvýšená fotosenzibilita – přecitlivělost pokožky na paprsky slunce
v den ošetření se důrazně nedoporučuje vystavovat se slunci
Doba trvání masáže: 30 minut

Masáž na bolesti zad

je kombinace nejúčinnéjších technik masírování, které mají za následek zmírnění nebo odstranění bolesti zad.
Jedná se o techniku breussova masáž + reflexní terapie + rekondiční masáž + čínských masážních technik.
Rekondiční masáž zahřeje a rozmasíruje svaly. Tlakem na reflexní body zad a nohou docílíme uvolnění zablokovaných a přetížených partií a stimulujeme činnosti vnitřních orgánů. Na závěr jemnou a klidnou breussovou masáží regenerujeme meziobratlové ploténky.
Masáží proti bolesti zad dojde nejen k uvolnění svalů, ale i k uklidnění Vaší mysli a navození dobré nálady.

Kontraindikace:
Masáž není vhodná při infekčních a zánětlivých onemocněních, onemocněních kůže, po transplantaci orgánů a po operacích. Dále se nedoporučuje při artritidě, při poruchách činnosti štítné žlázy, při trombózách žil. Nedoporučuje se osobám trpícím vysokým krevním tlakem, cukrovkou, epilepsií a také v těhotenství a při alergii na třezalkový olej.

Medová masáž

je masáž detoxikační. Patří mezi metody ukrajinského lidového léčení.
Při medové masáži se pokožkou dostávají do organismu léčivé látky včelího medu. Masáží dochází k odstraňování toxinů z těla, které doslova „vyplavou“ na povrch kůže. Medová masáž přes reflexní zóny zad stimuluje činnost orgánů těla a pozitivně ovlivňuje celý organismus. Masáž má blahodárný vliv na léčbu některých již rozvinutých nemocí, například žaludeční a střevní poruchy, jaterní a ledvinové nemoci, je vhodná při chronických chorobách (chronická rýma) a také při zvládání stresu (při bolesti hlavy). Ideální je při jarních očistných kúrách. Velmi se hodí v boji proti celulitidě.
Medová masáž se provádí za pomoci střídavého houpavého pohybu obou dlaní, kdy jsou záda potřena vrstvou rozehřátého medu. Vždy po 20 minutách se med smyje a použije se med nový. Tato procedura se může opakovat dvakrát i vícekrát. Pleť je pak hladká, pružná a dobře prokrvená.
Kontraindikace:
Medová masáž není vhodná při infekčních a zánětlivých onemocněních, onemocněních kůže a alergii na med. Nedoporučuje se těhotným ženám a ochlupeným lidem.
Doba trvání masáže: 30 – 60 minut, podle reakce pokožky

 

KDY NEJÍT NA MASÁŽ?

Je třeba upozornit na stavy, kdy bychom měli raději zůstat doma a nechodit na masáž.
Mezi ty nejběžnější patří nachlazení. Dále by se neměla provádět na místech, kde jsou jakékoliv problémy s pokožkou (plísňové onemocnění).

V takovém případě doporučuji vyzkoušet diagnostické postupy a fytoterapii Tradiční čínské medicíny .