Home   Tradiční čínská medicína                         Reiki sm systém kontakt Ceník

 
 

Klasická masáž  Dornova metoda  Lymfatická masáž  Lávové kameny                                   

Rašelinový zábal

Klasická lázeňská kůra, která využívá blahodárné síly přírody. Dochází během ní k uvolňování přírodních humidních látek do organismu. Tato přírodní rašelina je plněna do speciálních obalů, a tak je možno ji aplikovat i mimo lázeňská místa s tímto přírodním zdrojem. Ohřátá rašelina se aplikuje lokálně, přímo na postiženou část těla. Dochází k plynulému přechodu tepla do organismu. Používá se zejména k lokálnímu prohřátí. Předávání tepla je pozvolné, trvá až 30 minut. Vhodná je i jako předehřátí před následnou individuální terapií.

Rašelinové zábaly jsou jednou z forem termoléčby. Jejich předností je využití přírodního léčivého zdroje. Teplota zábalu je 50 stupňů Celsia. V současnosti je u nás prováděná moderní formou pomocí jednorázových rašelinových zábalů.

Doporučené indikace

Bezprostředním efektem hypertermního rašelinového zábalu je analgetický a myorelaxační účinek. Zábaly se doporučují především při chorobách pohybového aparátu, ale jejich indikace jsou mnohem širší:

Revmatická onemocnění, degenerativní a zánětlivá onemocnění, kořenové syndromy, vertebrogenní algické syndromy, onemocnění dýchacích cest, oběhové choroby, metabolické choroby, urologické choroby, nervové choroby, gynekologická onemocnění.

Kontraindikace:

Obecně jsou zábaly méně vhodné u onemocnění, pro která není vhodné teplo.