Home  Tradiční čínská medicína  Masáže  Reiki  sm systém  kontakt  Ceník

 
 

  Fytoterapie                                          Baňky, moxa, guasha

 

Ušní akupunktura

V mikrosystému ušní akupunktury stimulujeme systematicky uspořádané body, situované na ušním boltci, na základě anatomického modelu převráceného plodu. Stejně jako u jiných mikrosystémů na těle existují i zde vztahy mezi orgány v těle a jejich projekcí do bodů a plošek na ušním boltci. Ušní akupunktura přestavuje přirozený regulační mechanismus, který je schopen uvést tělo do harmonie.

Ušní akupunktura vycházející z tradičních čínských metod byla rozvinuta v padesátých letech ve Francii lékařem Dr. Paulem Nogierem, který vyvinul somatotopickou mapu ucha. Číňané později provedli rozsáhlou klinickou studii, která potvrdila správnost Nogierova modelu, a začlenili ušní akupunkturu do tradiční čínské medicíny.

Magnetickými kuličkami nebo drobnými semínky rostliny vakárie se  stimulují příslušné body na boltci ucha, čímž se v průběhu několika sekund docílí aktivace příslušného centra v mozku, které ovlivňuje funkčnost nemocného orgánu nebo části těla. Malé štípnutí vystřídá pocit tepla v uchu, které se pomalu rozplyne. Jste-li hodně citliví, při aplikaci jehličky vnímáte jemné brnění nebo mravenčení v problematických partiích. Počet sezení je individuální.

Pro ty, kterým se nedaří zhubnout se ušní akupunktura používá také za účelem redukce váhy.

Ušní akupunktura se používá buď jako samostatná metoda pro léčbu nemocí, nebo jako doplněk v Tradiční čínské medicíně.